Telefon
WhatsApp
Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında kritik NATO görüşmesi!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Türkiye, Finlandiya ve İsveç’in NATO Zirvesi marjında imzaladıkları Üçlü Mutabakat uyarınca tesis edilen Ortak Mekanizmanın ikinci toplantısı 25 Kasım 2022 tarihinde Stokholm’de gerçekleştirilmiştir.

 
 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sedat Önal’ın başkanlık ettiği Türk heyetine Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın yanı sıra Milli İstihbarat Teşkilatı temsilcileri de katılmıştır.

İsveç heyetine Başbakanlık Ofisinde Büyükelçi Oscar Stenström ve Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Jan Knutsson başkanlık etmiştir.

Finlandiya heyetine Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Jukka Salovaara ve Cumhurbaşkanlığı Ofisi Dış ve Güvenlik Politikası Genel Müdürü Dr. Petri Hakkarainen başkanlık etmiştir. Dışişleri, Adalet, Emniyet, Güvenlik ve İstihbarat kuruluşlarından temsilciler eşlik etmiştir.

Daimi Ortak Mekanizmanın amacı Üçlü Mutabakat’taki taahhütlerin uygulanmasını temin etmektir.

Daimi Ortak Mekanizma ilgili Bakanlıklar ve kurumlar arasında teknik düzeyli eşgüdümün artırılmasını ve Finlandiya ve İsveç’in mutabakat uyarınca kaydettiği ilerlemeyi memnuniyetle karşılamıştır.

Taraflar mutabakatın uygulanması için çalışmalarını sürdürmeyi kararlaştırmıştır.

 

(Milliyet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği