Telefon
WhatsApp
Trafik sigortasında yeni dönem! Zammı da indirimi de sürücü belirleyecek

Trafik sigortasında sistem değişti. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, trafik sigortasında basamak isteminde yeni sisteme geçileceğini duyurdu. 

 
 

TRAFİK SİGORTASINDA BASAMAK SAYISI 9'A YÜKSELDİ

25 milyon araç sahibini ilgilendiren trafik sigortası sisteminde indirimleri ya da zamları 7 kategori belirliyordu. Bu 7 kategoriye iki yeni kategori daha eklendi. 

EN RİSKLİYE YÜZDE 200 ZAM

En düşük basamakta "çok riskli sürücüler" yer alacak ve poliçelerine yüzde 200 zam yapılacak.

İYİ SÜRÜCÜYE YÜZDE 50 İNDİRİM

Kaza yapmayan sürücüler için ise en üstte "çok iyi sürücüler" basamağı açılacak. Bu sürücülerin poliçelerinde ise yüzde 50 indirime gidilecek.

Trafik sigortasında yeni dönem Zammı da indirimi de sürücü belirleyecek
 

"TAŞIYAMAYACAKLARI YÜKÜ BİNDİREMEYİZ"

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, konuşmasının devamında, "Bizim 25 milyon araç sahibine trafik poliçesini uygun vermek hükümlülüğümüz var. Bu poliçeyi satan sigorta şirketlerinin sermayedarları var bunlara taşıyamayacakları yükü bindiremeyiz." dedi.

 
 

HASARSIZLIK İNDİRİMİ

Hasarsızlık prim oranları son olarak ağustos ayında güncellenmişti. Hali hazırda indirim oranı 7. basamak için yüzde 42, 6. basamak için yüzde 22, 5. basamak için yüzde 10 olarak uygulanıyor.

HASAR ARTIRIM ORANLARI

Hasar prim artırım oranları ise 3. basamak için yüzde 45, 2. basamak için yüzde yüzde 90, 1. basamak için de yüzde 135 olarak uygulanıyor.

(Posta)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

AtlasOnline

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği