Telefon
WhatsApp
Temel Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken 'laiklik' açıklaması! Saadet Partisi Kongresi'ne damga vurdu

Saadet Partisi’nin 8. Olağan Büyük Kongresi, 'Kararlıyız, Milletin İktidarında Saadet Var' sloganıyla Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştiridi.. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu tek aday olduğu kongrede yeniden genel başkan seçildi. Salında Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok kentinden kongreye gelindiği ifade edilen anonslarda “Muhalefetteki son kongremizi gerçekleştirmiş olacağız inşallah” denildi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NDAN LAİKLİK MESAJI

Kongrede konuşma yapan Karamollaoğlu'nun laiklikle ilgili açıklamaları dikkat çekti. Karamollaoğlu yaptığı açıklamada "Bizler laiklikten değil sözde laikçilerden, İslam’dan değil ama sözde İslamcılardan. Muhafazakarlığın kendisinden değil muhafazakarlık adı altında değerlerimizi istismar edenlerden çok çektik." ifadelerini kullandı.

1

REFERANDUM TARTIŞMALARI

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, referandum tartışmalarına eleştiride bulunarak, "Referandumdan, aileden, kazanımlardan bahsediyorlar. Evlilik yaşı 30'u aşmış, gençler mali imkansızlık nedeniyle evlenemiyor. Yine en başta maddi problemler nedeniyle boşanma oranları da her geçen gün artıyor. Her gün bir başka kadın cinayeti işleniyor. Şiddet, cinayet ve intiharlar almış başını gitmiş, ne konuşuyorsunuz? Temel hak ve özgürlükler, ne zamandan beridir ve hangi mantıkla referandum konusu yapılıyor? Milli ve manevi değerlerimizi nasıl bu kadar hoyratça siyasete malzeme yapabiliyorsunuz? Aileyi darmadağın eden sizler, hangi yüzle aile mefhumunu ağzınıza alabiliyorsunuz? Kazanımlardan bahseden sizler, bunlar üzerinden insanımıza gözdağı veren sizler, neleri kaybettirdiniz bu ülkeye ve bu millete, önce onların hesabını bir verin" dedi.

2

'85 MİLYONUN KAZANACAĞI BİR DÖNEMİ BAŞLATIYORUZ'

6’lı masaya ilişkin değerlendirme yapan Karamollaoğlu, ülkenin her bir ferdinin ortak problemlerine çözüm üretmek adına ortak sorumlulukları kuşanarak bir yola çıktıklarını belirterek, "Sadece 6 genel başkan yok. 85 milyon insanımız hep birlikte bu masada oturmaktadır. Asgari ücretlilerimiz, çiftçimiz, esnafımız, memurlarımız, işçiler, emeklilerimiz, açlık ve yoksulluk sınırının altında bir yaşama mahkum edilen milyonlarca insanımızla birlikte oturduk biz bu masaya. Bu masa, kaybedilecek seçimin ardından yaşanacak bir 5 yılın daha ülkemize ve insanımıza neye mal olacağını gayet iyi bilenlerin kurduğu bir masadır. Birileri, algı fabrikalarında sürekli olarak yeni düşmanlar, hainler, teröristler icat edip, toplumu birbirine kırdırmak istiyor. Ancak kaybeden hep Türkiye oluyor, kazananlar ise daima bir avuç zadegan. Bilinsin ki bu devir kapanmıştır artık. 85 milyonun kazanacağı bir dönemi başlatıyoruz" diye konuştu.

Canlı yayında duyurdu! 6'lı masanın adayı ne zaman açıklanacak?
Canlı yayında duyurdu! 6'lı masanın adayı ne zaman açıklanacak?

Temel Karamollaoğlu, 6'lı masanın 13'üncü Cumhurbaşkanı'nı belirleyeceğini ve parlamento aritmetiğinde çoğunluğu elde edeceğini söyledi.

'ÇARPIK ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ'

Karamollaoğlu, "Bu seçimlerde sadece cumhurbaşkanı, sadece milletvekili seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, Türkiye'nin yolunu ve istikametini belirleyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla Türkiye'nin geleceğine karar vereceğiz. Bizler Ahmet'in yerine Mehmet'i seçmenin derdinde değiliz. Çünkü biz kişilerle değil, zihniyetlerle mücadele ediyoruz. Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil, üzümleri adil bir şekilde paylaştırmaktır. Bugünkü zihniyet çarpıktır, bugünkü düzen bozuktur. Biz bu bozuk düzeni, bu çarpık zihniyeti değiştirmek için mücadele ediyoruz" dedi.

3

YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Saadet Partisi'nin 8'inci Olağan Büyük Kongresi'nde Temel Karamollaoğlu yeniden Genel Başkan seçildi.

(Mynet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

AtlasOnline

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği