Telefon
WhatsApp
SON DAKİKA | Milyonları ilgilendiriyor: Süre uzatıldı! Bitmesine günler kalmıştı... Gaz merkezi için de o bölgeyi işaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV/A Haber/A Para ortak canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Milyonları ilgilendiren konularla alakalı soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg'un yeni müşterisinden, Türkiye'deki gaz merkezi planında öne çıkan bölgeye, sosyal konutta başvuru süresinden asgari ücret ve EYT'ye kadar pek çok konuda önemli gelişmeleri duyurdu. İşte son dakika haberinin detayları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

TOGG'UN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Togg'daki bütün mühendislerle, işçilerle, 1300 kişi... Onlarla bir fotoğraf çektirdik. Ardından fabrikayı gezdik, fabrikada her şey robotik. İnsan bunu görünce iftihar ediyor. Bu günlere ulaştık. Fiyat filan şimdiden başladılar sormaya. Aceleci olmayalım. Togg satışa sunulduğunda rekabetçi olacak. Piyasaya çıktığı anda kendi sınıfındaki araçlarla fiyat anlamında rekabet edebilecek. Mart ayında yollara çıkmadan önce fiyat tespitini yapıp ona göre adımımızı atacağız.

e2

TOGG'DA ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

A'dan Z'ye her şeyini o zaman konuşacağız. Bir elektrikli araç var önümüzde, bunu özellikle teşvik etmek ve halkımıza sevdirmek, önemli bir maharet olacak. Temmuz ayıyla birlikte zaten ÖTV indirimi yapılmıştı.

Aliyev '2 araç da ben istiyorum' dedi.

Togg, 4.8 saniyede 0'dan 100 km'ye ulaşabiliyor. Yani o kadar seri.

HASTANELER VE SAĞLIKTA SON DURUM

20 yıldır Türkiye'nin geleceğine yatırım yaparken çıkıyor diyor ki bir tane fabrikanız var mı? Eline diline dursun ya. Bu kadar fabrikalar açtık, bu kadar hastaneler yaptık... Kendisi SSK'dayken, hastanelerde ölüleri bunlar rehin aldılar.

Sen SSK'da genel müdürlük yaptın. Ben Kasımpaşa'da doğup büyüdüm. SSK Ok Meydanı Hastanesi'ne muayeneye gelirdik. Oralardaki kavgalar gürültüler... Bay Kemal SSK'nın genel müdürü olduğu zaman o hastaneler rezaletti. Bir arkadaşımızın eşi o hastanede doğum yaparken öldü ve vermediler. Rehine aldılar. Olur mu? Oldu. Biz bunları o dönemde yaşadık. Kılıçdaroğlu, utanmadan sıkılmadan şehir hastanelerimize laf atıyor. Utan utan, gurur duy be. Biz sağlıkta devrimi gerçekleştirdik. Eğer biz bu yatırımları yapmamış olsaydık pandemiden çok büyük hasarla çıkardık. O yatırımlar çok daha az zayiatla çıkmamıza fırsat verdi. Yatırımlarımız devam ediyor. 4 ana unsur üzerinde Türkiye'yi yükselteceğiz dedik. Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Biz bunlarla yola çıktık. Arkasından ulaşım, enerji, tarım, dış politika... Bunlarla işi güçlendirdik.

Putin'den tahıl sevkiyatı ile ilgili dikkat çeken sözler
Putin'den tahıl sevkiyatı ile ilgili dikkat çeken sözler

TAHIL KORİDORU

Her ikisiyle de görüşmeyi arzu ettiğimizde 24 saat olmadan görüşüyoruz. Putin ve Zelenskiy'le bu görüşmeleri yapıyoruz ve aldığımız bilgilerle, bir diğeriyle bunları müzakere etme fırsatı buluyorum. İkisinden de olumsuz bir yaklaşım almadım. Bizden talepleri oldu, biz bunlara elimizden geldiğince olumlu yaklaşımla cevap verdik. Onlar da hiçbir zaman bize ters yaklaşmadılar. Örneğin Putin... Ben Prag'da kiminle görüşüyorsam aleyhine konuşuyor, ben de diyorum ki yanlış yapıyorsunuz. Siz böyle bir tavır sergilerseniz o da kendini ezdirmeden bu şekilde tavrını koyacaktır. Bana yapılsa ben de gereği neyse yaparım. Dün aradım, bugün 12'den itibaren tahıl koridorunu açtılar. Örneğin dedi, Cibuti, Somali, Sudan burada insanlar açlıktan ölüyor. İlk etapta buralara tahıl naklini yapalım.

TÜRKİYE'YE GAZ MERKEZİ ÖNERİSİ: EN YAKIN MERKEZ TRAKYA BÖLGESİ GÖRÜLÜYOR

Putin'le yaptığımız görüşmede Bakanlığımız kapsamlı çalışmayı muhataplarıyla yapıyorlar. Büyük ihtimalle Türkiye bu işin bir hub’ı oluyor. En yakın merkez olarak da şu an itibarıyla Trakya Bölgesi görülüyor ve oradan çıkış ve oradan Tabii Avrupa’ya dağıtımını yapmak mümkün olacak. Bunlar ilk tespitler. Zaten biz uzun zamandır enerji merkezi olma yolunda adım atıyoruz. Merkez olmak için de tek kaynak yeterli olmaz, belli bölgelere bunu dağıtmak durumundayız. Azeri gazıyla alakalı da gaz hatları var. Son Azerbaycan'a gidişimde bunları da İlham Bey'le görüştük. Ayrıca depolama tesislerimizi kuracağız. Karadeniz'deki gaz keşfi bize ayrı bir güç katacak.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

Utanmadan sıkılmadan cari açığı uyuşturucu ticaretiyle kapattığımızı söylüyor. Varsa elinde bir delil çıkarsın bunu konuşursun. Ama AK Parti iktidarı uyuşturucuyla mücadele konusunda temayüz etmiş durumda. AK Parti iktidarına bu yakıştırmayı yapamazsın. PKK terör örgütü uyuşturucudan nemalanıyor.

YALOVA'DA MAHKEME HEYETİNE TEPKİ GÖSTEREN CHP'Lİ VEKİLLER

Adalet Bakanı bunlarla ilgili tahkikatı yapıyor. Süratle bunların dokunulmazlıklarının kaldırılması gerekir. Bunlar parlamentoyu, siyaseti kirlettiler. Atatürk sağ olsaydı bunları kapının önüne koyardı.

ANAYASA VE BAŞÖRTÜSÜ KONUSU

Aile anayasa ile korunacak. Aile yapımızı her türlü sapkınlıktan, marjinal akımlardan, yozlaşmadan koruyacağız. Buradan taviz veremeyiz.

Başörtüsü konusuna gelince... Hatırlayın, ikna odalarını İstanbul Üniversitesi'nde kurdular. Kılıçdaroğlu, başörtüsünü utanmadan 'Ben çözdüm' diyor. Bu ara başörtülü bayanları alıp onlara rozet takıyor. Bu seçimlerde başörtülü birkaç aday da çıkarırsa hiç şaşmayın, mecburen bunu yapacak. Gel anayasa değişikliği yapalım, bu işi bağlayalım. Ama gelemezler.

Cumhur İttifakı olarak arkadaşlarımız diğer partilerle görüşmeye başladılar. Görüşmelerde sonra teklifimize nihai halini vereceğiz ve Meclis'e sunacağız. Bu bir samimiyet sınavı olacaktır. Netice aldık aldık, almadık oturup referandumu konuşmamız lazım. Bütün derdi 'Buradan ne kadar oy devşirebilirim?'

e3

TÜRKİYE'NİN BALİSTİK FÜZESİ 'TAYFUN'

Yunanistan'ın aklını başına alması lazım. Tahrik ve provokasyonlarla bir yere varamayacaklarını öğrenmeleri lazım. Testi Yunanlıları çıldırtan Tayfun'un 561 kilometre menzili var, bunu uzatacağız. Cenk ve Gezgin füzeleri gibi nicelerinin müjdelerini vereceğiz.

SOSYAL KONUT PROJESİ

Şu anda açıklanmış olan dev bir proje. Seçimden sonra zaten bir taraftan inşaatlarımız devam edecek, bir de 1 milyon arsa... Altyapısını yapıyoruz. Arsaları alanlar, evlerini yapacaklar. Bunu da kurayla yapıcaz. Seçimden sonra da yeni bir hızla Türkiye Yüzyılı'na ayrı bir güç katacağız. Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımız 7 Kasım'da sonra erecek arsa ve iş yeri başvurularının süresini de 15 Kasım'a kadar uzatıyoruz. Vatandaşlarımız başvurabilecek.

KRİPTO PARA VE ELON MUSK

Kripto para alanındaki gelişmeler blokzincir teknolojisini karşımıza çıkardı. Yenilikleri yakından takip eden bir iktidar olarak, bu yeniliğe kayıtsız kalamazdık. Blokzincir konusuna ilk defa AK Parti olarak bizler önem verdik. Bu çalışmayı yürütüyoruz. Elon Musk'la uzun bir zaman oldu görüşemedik. Öyle bir görüşme zaruriyeti olursa ki bu dönemde olabilir. (Mavi tik için ücret ödeme zorunluluğu) Biz farklı olabiliriz.

EYT, SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA ALINMASI, ASGARİ ÜCRET

Vedat Bey çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. İnşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl, bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak. Bunların en önemlisi asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Gerek sözleşmeliler, gerek EYT, arka arkaya... 2023'e bunları da açıklayarak girmiş olacağız.

(Mynet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği