Telefon
WhatsApp
'Sinan Ateş' cinayeti hakkında sessizliğini günlerdir koruyordu! Bahçeli'den isim vermeden dikkat çeken ifadeler

Haziran ayında yapılması planlanan seçimlerin son günlerde erkene çekilmesi gündemdeki yerini koruyordu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada "Seçimler isterse erkene alınsın ya da zamanında yapılsın ikisine de varız" dedi. Öte yandan Bahçeli'nin bugünkü MHP grup toplantısında Sinan Ateş cinayetine değinmesi beklenirken yaptığı açıklama dikkatlerden kaçmadı.

Bahçeli'nin açıklamasından satır başları:

 • 2023 yılının ilk grup toplantısında hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sosyal medya platformlarımdan, televizyonlardan toplantımızı takip eden kardeşlerimizi hasret ve muhabbetle kucaklıyorum.

   
 • Tüm İslam aleminin yeni yılını içtenlikle tebrik ediyorum. 2023 yılı Türkiye'nin 100 yıllık tecrübe yıldır. 2023 yılı Türkiye'nin kuruluşu, milli hedef ve ülkülerin yükseliş yılıdır.
 •  
 • Kurtuluşumuzun fikri kaynağı Türk milliyetçiliğidir. İlhamını ecdadından alarak devletimizin kuruluş ilkelerini belirleyen lider bellidir. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Milli Mücadelenin her safhasında emeği geçen dava arkadaşları ise kahramanlar kuşağıdır.

"2023 HAREKETE GEÇME YILIDIR"

 • Bu yıl Türk tarihinin bir karar noktasıdır. Geçmişten ders alan bir ittifak ahlakının yeni yüzyıla Türk damgası vurması artık bir hayal değildir. 2022, lider Türkiye'nin hazırlık evresi, 2023 ise harekete geçme yılıdır.

"2022 AĞIR SORUNLARA SAHNE OLMUŞTUR"

 • Kriz ve kaos dalgalarıyla, huzursuzluk ve umutsuzluk sancılarıyla 2022 ağır sorunlara sahne olmuştur. Dünya genelinde kavga ve kutuplaşmala dinamikleri daha da sertleşmiştir. Kafkaslar'dan Balkanlar'a, Afrika'dan Avrupa'ya, gelişen ve gerçekleşen gerilimler 2022 yılını gölgelemiştir. İnsanlar daha refah dolu bir hayata uzak kalmıştır.Buna karşılık Türkiye her anlamda öne çıkmış, sesini yükseltmiştir. Ülkemiz bilhassa diplomaside altın yılını yaşamıştır. Dünya çapında en çok büyüme kaydeden ülkelerden biri olmuştur.

EYT AÇIKLAMASI

 • EYT'li 2 milyon vatandaşımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için adım atılmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı TBMM'de gereğini gecikmeden yapılacak, hak hak sahibine iade edilecektir. Asgari ücretin 8500 liraya çıkarılması, memur ve emekli maaşları zamları, 2023'ün çok daha güzel olacağının niteliğindedir.

   
 • Siyah örtüye bürünüp yüksekten konuşanlar bilmeli 'eyvallahımız' olmaz. MHP anlayana az, anlamayana çok gelir. Doğru koşan yorulmaz. Doğrudan şaşmayız. Birileri istedi diye hak bildiğimiz yoldan dönmeyiz. 53 yıllık mücadelemizden vazgeçmeyiz. Üzerimize gelen beladan da kaçmadık, kaçmayız. Ayağımıza basan olursa buna da tahammül etmeyiz, etmeyeceğiz.

"ERKEN VEYA ZAMANINDA SEÇİME VARIZ"

 • Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünde cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belirlenecektir. Seçimler isterse erkene alınsın ya da zamanında yapılsın ikisine de varız.

"KILIÇDAROĞLU ADAYSAN ÇIK AÇIKLA"

 • 6'lı masayı partiyi oluşturan partilerin Nisanda yapılacak seçime tamam deyip sonrasına uzak durmaları dengesiz bir siyaset örneğidir. Meclis çatısı altında sorgulanan amaçlarıyla bir uzlaşmaya yanaşmaları son derece güçtür. Bu ittifakın Türkiye'ye güveni yoktur. Kılıçdaroğlu, 2022'nin son günlerinde sorulan adaylık sorusuna, 'niye merak ediyorsunuz?' diyerek korkunun esiri olduğunu gözler önüne sermiştir. Gizlenen nedir, sayın Kılıçdaroğlu, adaysan çık açıkla, değilsen adayınız kimse ondan bahset. Elbette zillet ittifakı fırtına koparsa bizde yaprak kımıldamaz. Zillet ittifakının masası devrilmiştir. Kılıçdaroğlu'nun ergenler gibi 'loading' mesajları çaresizliktir. Türk milleti notunu peşinen verdiği siyaseti bir daha sözlüye bile kaldırmayacaktır. Geleceğin koordinatlarını cumhur ittifakı çizecektir. Yeni sistemin birinci 5 yılı başarıyla geçmiştir.

"KİMSE SUSKUNLUĞUMUZDAN CESARET ALMAYA KALKIŞMASIN!"

 • Önümüzü kesmek için pusu kuranlar yine olacaktır, bu beklenmelidir. 2023'ün muazzez hedeflerini lekelemek, yürüyüşümüzü sekteye uğratmak için tetikte bekleyen menfaat çeteleri yine şanslarını deneyeceklerdir. Fakat sabrımızı kimse yanlış yorumlamasın. Hiç kimse suskunluğumuzdan cesaret almaya kalkışmasın.

   
 • Kötülüğünü bildiğimiz odakların hesapları ters tepecektir. Birileri istedi diye hak bildiğimiz yoldan dönmeyiz. 53 yıllık mücadelemizden taviz vermeyiz. Üzerimize gelen beladan kaçmayız. Ayağımıza basan olursa buna da tahammül etmeyiz.

"ASLA AFFETMEYECEĞİZ"

 • Kötü niyetini bildiğimiz odakların bizimle aşık atması, bize ayar verme küstahlığına tevessül etmeleri sonuç vermeyecek, yapılan hesaplar ters tepecektir. Bunların ortaklaşa emelleri, bizim ise el sürülmemiş hayallerimiz vardır. Ha bire nefret ve nifak kusan hayasızlara 2023'ün hedeflerini kirlettirmeyeceğiz. MHP'nin siyasi şeref ve onuruna musallat olan kepazeleri asla affetmeyeceğiz.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği