Telefon
WhatsApp
Resmen açıklandı! 11 binden fazla kişi işten çıkartılacak: Facebook, Instagram WhatsApp...

Twıtter'ı satın alan Elon Musk, sosyal medya platformunun kontrolünü eline aldığından beri birçok önemli değişikliğe imza attı. Ancak Musk'ın en çok konuşulan işlerinden biri çok sayıda Twitter çalışanını işten çıkarmasıydı. Musk'ın "Twitter, günde 4 milyon doların üzerinde kayıp yaşarken başka seçenek yok diyerek savunduğu bu olay Silikon Vadisi'ndeki diğer teknoloji şirketlerinde çalışan personeli de endişelendirmeye başladı. Nitekim Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medya uygulamalarını bünyesinde bulunduran Meta'nın, tıpkı Twitter gibi büyük bir işten çıkarma operasyonuna imza atabileceği konuşuluyordu. Ve bugün, Meta'dan bu konuyla ilgili resmi açıklama geldi. Gelen haber, Meta çalışanları açısından kötü.

META'DAN BİNLERCE ÇALIŞANINA KÖTÜ HABER!

Reuters'ın haberine göre, Facebook'un çatı kuruluşu Meta Platforms toplam iş gücünün %13'üne denk olan 11,000'den fazla kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

FILE PHOTO: The Meta logo is seen on smartphone in front of displayed logo of Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp, Oculus in this illustration taken

Bu adım bu yıl teknoloji şirketlerinde yaşanan en büyük işten çıkarma adımlarından biri olurken, şirket artan giderler ve reklam piyasasının zayıf olması sebebiyle zorluk yaşıyor.

 

MARK ZUCKERBERG'TEN MESAJ

DHA'nın haberine göre ise Mark Zuckerberg çalışanlara hitap ettiği mesajında “Ekibimizin boyutunu yaklaşık yüzde 13 oranında küçültmeye ve 11.000'den fazla yetenekli çalışanımızı işten çıkarmaya karar verdim. Ayrıca isteğe bağlı harcamaları azaltarak ve işe alımı ilk çeyreğe kadar dondurarak daha yalın ve daha verimli bir şirket olmak için bir dizi ek adım atıyoruz” ifadelerini kullandı.

YANLIŞ YATIRIMLAR

Zuckerberg, Covid-19 salgınının başlangıcında e-ticaretin hızla büyüyerek gelir artışına neden olduğunu, bu yükselişin salgın sonrasında bile devam edeceğini öngörerek büyük yatırımlar yaptığını ifade etti. Mark Zuckerberg açıklamasında “Ne yazık ki, beklediğim gibi olmadı. Çevrimiçi ticaret yalnızca önceki trendlere dönmekle kalmadı, makroekonomik gerileme, artan rekabet ve reklam sinyali kaybı da gelirimizin beklediğimden çok daha düşük olmasına neden oldu. Bu durumu yanlış anladım ve bunun sorumluluğunu alıyorum” ifadelerini kullandı.

BAZI OFİSLER KAPATILIYOR

Şirketin ofis binaları gibi gayrimenkul sayısının azaltıldığını, bütçelerin küçüldüğünü, maliyetlerin düşürüldüğünü, kaynakların az sayıdaki öncelikli alanlara kaydırıldığını ancak tüm bunların yeterli olmadığını ifade eden Zuckerberg, işten çıkarılma duyurusunun e-maille yapılacağını ifade etti.

(Mynet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği