Telefon
WhatsApp
Parmak izinden tespit edilecek! Çöp atıp doğayı kirleten şimdi yandı, uygulamaya destek yağdı: Tüm ülkede yapılsın

Isparta'da Olay Yeri İnceleme ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte düzenli olarak mesire alanları, dini mekanlar, mezarlıklar ile park ve bahçelerdeki şişeler ve plastik bardaklardan parmak izi alıyor. Parmak izi tespiti gerçekleştirilen kişilere "çevrenin kasten veya taksirle kirletilmesi" ve "ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme" suçlarından adli işlem yapılıyor.

"Yeşil Isparta Doğa Dostu Şehir" sloganıyla yürütülen uygulamada analizleri alınan atıklar, Isparta Belediyesi ekiplerince temizleniyor. Olay yeri İnceleme Şube Müdürü Komiser Sinan Akdeniz, AA muhabirine, kentteki adli olayların çözümü dışında çevreyi kirletenlerin tespitinin de yapıldığını söyledi.

AA-20221112-29423490-29423485-ISPARTADA_DOGAYI_KIRLETENLER_ATIKLARDAKI_PARMAK_IZLERINDEN_TESPIT_EDILIYOR

''ÇEVREYİ KİRLETENLERİN TESPİTİ DEVAM EDİYOR''

Çevreyi kirletenlerin tespiti çalışmalarının paydaş kurumlarla titizlikle devam ettiğini belirten Akdeniz, "Cam şişeler, sigara izmaritleri, plastik bardaklar, plastik şişelerle çevre kirletiliyor. Vatandaşlarımız, çevrenin kirletilmemesi konusunda bilgilendiriliyor. Yaz aylarında cam ve benzeri malzemelerin yangın çıkarması da engelleniyor." diye konuştu.

AA-20221112-29423490-29423486-ISPARTADA_DOGAYI_KIRLETENLER_ATIKLARDAKI_PARMAK_IZLERINDEN_TESPIT_EDILIYOR

UYGULAMAYA DESTEK YAĞDI: TÜM ÜLKEDE YAPILSIN

Söz konusu uygulumaya sosyal medyadan adeta destek yağdı. Alınan kararın çokdoğru ve güzel olduğunu belirten kullanıcılar, ugulamanın tüm ülkede yaygınlaşmasını isterken; "Tüm ülkede acilen yapılsın." "Gerçekten çok sevindim, güzel şeyler de oluyor." "Müthiş. Gerçekten uygulansın, 1 aya mum gibi olur millet" yorumları geldi.

PARMAK İZLERİ KARIŞIR MI?

Öte yandan bazı kullanıcılar ise uygulamayı doğru bulmazken, bir çöpten çok sayıda kişinin parmak izi çıkabileceğini söyledi.

AA-20221112-29423490-29423487-ISPARTADA_DOGAYI_KIRLETENLER_ATIKLARDAKI_PARMAK_IZLERINDEN_TESPIT_EDILIYOR

(Mynet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

AtlasOnline

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği