Telefon
WhatsApp
Kanada ambargo uygulamıştı! Türkiye çok daha iyisini üretti

Suriye'den Irak'ın kuzeyine, Dağlık Karabağ'dan Ukrayna'ya, savaş stratejilerini değiştiren teknoloji, insansız hava araçlarında Türk mühendisliği fark yaratıyor. Geliştirilen milli hava araçlar dünyada büyük ilgi görüyor.

 
 

TRT Haber'den Semih Kılıç'ın haberine göre, İnsansız hava araçlarından biri Bayraktar TB2, görev aldığı her noktada başarılı operasyonlara imza attı. Bu başarısı yabancı savunma sanayii firmaları tarafından cezasız bırakılmadı. Üzerinde Kanada yapımı kameralar vardı. Bu kameralara ambargo uygulandı fakat yerli savunma sanayii firmaları muadillerinden çok daha iyisini üretti. Şu anda Bayraktar o kameralarla görevde.

 

30 KİLOMETREYE KADAR LAZER İŞARETLEMESİ YAPABİLİYOR

ASELSAN tarafından yerli imkanlarla üretilen kameralar düşük ışık, gece ve gündüz fark etmeksizin yüksek performansla çalışıyor. 30 kilometre uzaktan lazer işaretlemesi yapabiliyor.

Yerli optik sistemin görüntüleme kalitesi de fark yaratıyor. Yerli kameralı insansız hava araçları yerden 20 bin fit yüksekliğe yani deniz seviyesinden 7 kilometre yüksekliğe çıkabiliyor.

 
 

 

ÇOKLU HEDEF TAKİBİ, HASSAS HEDEF KONUM BELİRLEME...

Yerden bakıldığında herhangi bir yerde insansız hava aracı görülemezken insansız hava aracı yerdeki herhangi bir noktayı çok net bir şekilde görebiliyor. CATS kameraların yabancı rakiplerine göre önemli farkları bununla sınırlı değil. Çoklu hedef takibi, hassas hedef konum belirleme, hareketli hedefin yön ve hız takibi gibi yazılımsal özellikler de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Emniyet Teşkilatının bünyesinde kullanılan İHA ve SİHA'ların tamamında CATS kameraların kullanılması hedefleniyor.

(Milliyet)
 
 
 
 
https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği