Telefon
WhatsApp
Erdoğan'dan Yunanistan'a: Gereği neyse her zaman yapacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı ile Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Asırlardır ilim, irfan ve hikmet ile yolumuzu aydınlatan ariflerimizi hürmetle ve tazimle yad ediyorum. Bizleri Peygamber sevgisi ile buluşturan yüce Allah'ın mahşer gününde de müsamma sancağı altında toplanmayı bize nasip eylesin. 

 
 

Yarışmaya katılan Kuran bülbüllerinin her birini şahsım ve milletim adına ayrı ayrı tebrik ediyorum. Mevlid-i Nebi Haftası boyunca yapılacak programların başarılı geçmesini diliyorum. Müftülerimize, imamlarımıza, müezzinlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Millet olarak İslam ile müşerref olduğumuz günden beri peygamberimizi herkesten fazla sever, herkesten fazla hürmet ederiz. Bu iş istismarla olmaz, tam teslimiyet gerekiyor. Kutlu Nebi'nin adı anıldığında, kalplerimiz onun muhabbeti ile çarpar. Allah'a hamd ile başladığımız her sözümüzü ve duamızı ona salad ve selam ile sürdürürüz.

Peygamber Efendimiz'e duyduğumuz derin muhabbet, kültürümüzde, sanatımızda, edebiyatımızda derin bir şekilde etkisini gösterir. Bir zamanlar birileri bizim ezanımızı aslından değiştirerek Türkçeleştirerek o şekilde söylemediler mi? Ama daha sonra aslına döndü ve bugünkü haliyle nidalar yükselmeye başladı. Zannettiler ki, durduracağız, susturacağız. Ne durdurabildiler, ne susturabildiler. Bu Millet ezanına sahip çıktı.

 
 

Bir kez daha söylemek isteriz ki istiklalimiz de istikbalimiz sevgisiz, vatansız, bayraksız, ezansız olmayacaktır. Yüreklerimiz öylesine genişlemiştir ki onu seven herkes kalbimizde yerini bulur. Nerede bir Müslüman varsa gönlümüz ve aklımız oradadır. Bosnalı, Afganistanlı, Azerbaycanlı kardeşimizin sevgisi ile seviniriz. Filistinli çocuğun gözyaşı Afrikalı ananın feryadı bizi yaralar. Biz Müslümanları bir bedenin azaları olarak görürürüz.

"MAZLUMLARA YARDIMDA DÜNYADA BİRİNCİ SIRADAYIZ"

Nerede kanayan bir yara varsa durdurmak için çalışıyoruz. Mazluma sahip çıkmayı, zalime dimdik karşı çıkmayı kendimize görev biliyoruz. Türkiye'nin diplomasi faaliyetlerinin ardında işte bu vardır. Mazlumlara yardımda bir numarayız, ABD ya da batı değil, 1 numara biziz. Dünya 5’ten büyüktür’ derken de, ‘herkes içinde daha adil bir dünya mümkün’ derken de inancımızın bize emrettiği bu anlayışımızı ifade ediyoruz. Merhametini yitirmiş bir çağda, Diyanet'imizle, TİKA'mızla, AFAD’ımızla; düşkünlerin, bir lokma ekmeğe muhtaç fakirlerin yer altı ve yer üstü zenginlikleri emperyalistler tarafından sömürülen mazlum halkların imdadına biz koşuyoruz.

 
 

Türkiye denilince akla, ekonomisi, savunması, askeri kabiliyetleri yanında vicdanı, insani krizler karşısındaki ilkeli duruşuyla öne çıkan bir ülke geliyor

"YUNANİSTAN ABD'DEN YARDIM İSTİYOR"

Hemen her gün insanlık olarak yeni bir krize ve gerilime uyanıyoruz. İki komşumuz arasında patlak veren savaşın acı sonuçlarını tecrübe ediyoruz. Yunan feribotlarının masum insanları Ege'ye Akdeniz'e nasıl gömdüğünü izliyoruz. Dünyadan ses çıkıyor mu? Yunanistan'ın başbakanı çıkmış ABD'den yardım istiyor. Ne için istiyor? Türkiye'ye karşı. Ne yaparsan yap. Biz gereği ne ise her zaman yapacağız yapmaya da hazırız.

İnsan fıtratını hiçe sayan sapkın akımlar günden güne yayılıyor. Toplumun temel taşı olan aile müessesesinin  büyük bir saldırı altında olduğunu görüyoruz. Milletleri millet yapan güçlü ailelerdir. Bu tehditlere gençlerimiz çok maruz kalıyor. Genç nesiller tüm kötülüklerin anası olan alkol ve uyuşturucu bağımlılığına çok fazla sorun ile uğraşıyor. 

"FETÖ'NÜN DAEŞ'TEN HİÇBİR FARKI YOKTUR"

Zahirde ayrı gözükse de FETÖ'nün DAEŞ'tan hiçbir farkı yoktur. Biri diğerinin ruh ikizdir. İslam düşmanı çevrelerin sahaya sürdüğü piyonlardır. Biz bu katil sürülerinin yularını kimlerin tuttuğunu unutmuyoruz. Biz 15 Temmuz'u unutmuyoruz.(Milliyet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

AtlasOnline

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği