Telefon
WhatsApp
Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Hint askerleri Çinli askerleri sopayla dövdü

Hindistan ile Çin arasında 1996 yılında imzalanan sınırlarda silah kullanımının kısıtlanması yüzünden iki ülkenin sınır güvenlik güçleri bu bölgede sık sık karşı karşıya kalıyor.

 
 
2 YIL ÖNCE 24 ASKER ÖLMÜŞTÜ

2020 yılında Ladakh bölgesinde yine karşı karşıya gelen iki ülkenin askerleri arasında çatışma çıkmış, çatışmada 20 Hint, 4 Çin askeri hayatını kaybetmişti.

Çatışmanın ardından iki ülkenin de askeri birlikleri sınırda yüksek teyakkuz haline geçti. Hindistan bölgeye karadan havaya füze savunma sistemi, Çin ise obüsler ve tanklar konuşlandırdı.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor Hint askerleri Çinli askerleri sopayla dövdü
 

HİNDİSTAN'DAN SINIR İHLALİ İDDİASI

İki ülke arasındaki sınır gerilimi her geçen gün artarak devam ediyor. Bunun son örneği, sosyal medyada gündem olan bir video. Görüntülerde iddiaya göre, sınırın karşı tarafına geçerek dikenli tel örgü örmek isteyen Çin askerleri, Hindistan askerleri tarafından fark edildi.

Çinli askerlerin sınırı ihlal ettiğini gören Hint askerler hemen müdahale etmek için karşı tarafın üzerine yürüyor ve ellerindeki sopalarla Çinli askerlere vurmaya başlıyor. Peş peşe darbe yiyen Çinli askerler çekilmek zorunda kaldı ve bunu gören Hint ordusu çığlıklar atarak kutlamalar yaptı.

 
 
Dünya bu görüntüleri konuşuyor Hint askerleri Çinli askerleri sopayla dövdü
 

"ASKERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN"

Yaşanan olayın ardından Çin Halk Kurtuluş Ordusu Batı Cephesi Komutanlığı Sözcüsü Long Şaohua açıklamalarda bulunarak, Çin ordusunun sınırı ihlal ettiğine dair iddiaları reddetti. Long, 9 Aralık'ta rutin devriye faaliyeti yürüten Çinli askerlere Hindistan tarafından ihlal yapılarak müdahalede bulunulduğunu söyledi.

Sözcü Long, tarafların söz konusu karşılaşmanın ardından bölgelerine çekildiğini kaydederek Hindistan'a askeri birliklerini kontrol etme ve sınır bölgelerde huzuru sürdürme çağrısı yaptı.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor Hint askerleri Çinli askerleri sopayla dövdü
 

Hint basınındaki haberlerde, 9 Aralık'ta iki ülke arasındaki belirsiz sınır hattını tanımlayan Fiili Kontrol Hattı'nda çatışma yaşandığı, iki tarafın birliklerinde de yaralananlar olduğu bildirilmişti.(Posta)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği