Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle; Ülkemizin önde gelen tarım, sanayi, turizm bölgelerini birbirine bağlayan Çanakkalemize otoyol ve köprünün tamamlayıcısı niteliğinde yeni yatırımlar kazandırdık. Ayvacık-Küçükkuyu, Asos ve Troya Tünelleri bölgedeki trafiği rahatlatacak projedir. Bu eser aynı zamanda Kaz dağlarına zarar vermeden 50 dakikalık yolculuk güzergahını 5 dakikaya indirmiştir.

 
 

Arnavutluk Başbakanı Rama ile verimli bir görüşme yaptık. 12 Ekim'de Astana'ya gittik. Katar Emiri ile bir araya geldik. 14 Ekim Cuma akşamı milletçe hepimizi yasa boğan haberle sarsıldık. Kömür madeni ocağında gelen patlamada 41 kardeşimizi şehit verdik. Ülkemizin bir daha böyle felaketlerle maruz kalmaması için gereken çalışmaları yürütüyoruz. Hedefimiz bu yıl sonuna kadar 1 milyon gencimizin çırak, kalfa ve usta olarak mesleki eğitim merkezlerinde yetişmesini sağlamaktır. Mesleki ve teknik liseli gençlerimiz için cazip hale getirecek ilave düzenlemelerin hazırlıkları içindeyiz. Bartın'daki benzeri kazaların önüne geçmek için atacağımız adımların arasında bölgede madenciliğe özel bir meslek lisesi açmakta bulunuyor. Ülkemizdeki tüm madenlerin durumu baştan sona incelenmektedir. Yaşanan kazayla ilgili iş güvenliğinden, teknik eksikliklere kadar her şey araştırılıyor. Ortaya çıkacak sonuçlara göre gereken yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Amasra'dan alınan dersler ışığında ülkemizdeki tüm madenlerin durumları baştan sona gözden geçirilmektedir.

 
 

Yaklaşık 20 bin muhtarımızın katılımı ile Ankara Muhtarlar Evi'nin açılışını gerçekleştirdik. Perşembe günü Azerbaycan'a giderek işgalden kurtarılan bölgede inşa edilen Zengilan Havalimanı'nın açılışını kardeşim İlham Aliyev'le yaptık. İlişkilerimizin tapusu niteliğindeki Şuşa Beyannamesi'ni yıldırım hızıyla meclislerimizden geçirerek yeni dönemi tescil ettik. Binali Yıldırım ve İstanbul Milletvekilimiz Şamil Ayrım ile koruma görevlisinin yaralandığı kaza hepimizi üzmüştür. Kendilerine şifalar diliyoruz. Hiçbirinin hayati tehlikesinin olmadığı görmekten de memnuniyet duyduk. Diyarbakır Anneleri'ni yürekten selamlıyorum.

Yarın, Cumhuriyet tarihinin en büyük konut, iş yeri ve arsa projesinin temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Cumartesi günü mutat 29 Ekim programlarının ardından 2023 hedeflerimizin sembol projelerinden Türkiye'nin otomobili Togg'un banttan indirme törenine katılacağız. Kasım ayında çok önemli Endonezya Bali'de yapılacak olan bir dizi yurt dışı programımız olacak. Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük bir coşkuyla hazırlanıyoruz.

 
 

TÜRKİYE YÜZYILI

Anadolu Toprakları üzerinde, son bin yılda kurduğumuz 3. Devletimiz olan cumhuriyetimizi siyasi, ekonomik, diplomatik alanlarda zirveye çıkartacak adımın adını ‘Türkiye Yüzyılı’ koyduk. Ülkemizin ve medeniyetimizin kazanımları üzerinde yükselteceğimiz bu vizyon yeni nesillere bırakacağımız en büyük mirasımız olacaktır. Türkiye Yüzyılı hedefimiz, sadece milletimizin refahını yükseltme gayesi taşımıyor. Aynı zamanda medeniyet ve kültür köklerimizi yeniden ihya edeceğimiz adımın adıdır. Cuma günü 'Türkiye Yüzyılı' müjdesiyle milletimize duyurduğumuz vizyon belgemizin tanıtım törenini Ankara Kapalı Spor Salonu'nda yapacağız. Her alanda büyüyen, hak ve özgürlüklerini genişleten bir Türkiye için çalışıyoruz. Gelin Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa edelim. 2023'ü ülkemizin en büyük atılımının başlangıç noktası haline getirelim.

Sınırlarımıza saldıran, şehirlerimizi kana ve ateşe bulamaya çalışan terör örgütlerine kadar nice tehditle mücadele ettik.Engelleme çabalarının hepsinin üstesinden gelerek demokrasi ve kalkınma devrimlerini birer birer hayata geçirdik. Kökenine, inancına, siyasi ve sosyal tercihine bakmadan her bir vatandaşımızı layık olduğu haklara, gelecek güvencesine kavuşturmakta kararlıyız. Her kesimden insanımız bizimle olduğu müddetçe bizi engelleyecek güç tanımıyoruz.

 
 

Türkiye'nin en kapsamlı ve etkin sosyal programları bizim dönemimizde geliştirilmiş ve uygulanmıştır. İhtiyaç sahibi olmanın özellikle ötesinde bir bütün olarak ailenin tamamını koruyacak çalışmalara önem veriyoruz. Aileye yönelik hizmetlerimizi genişletmeye çalışan yeni bir adımın müjdesini taşıyorum. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik için kurduğumuz aile destek merkezleri var. Kadın ne kadar güçlü olursa hem kendi hayatında, hem tüm aileyi ayakta tutmakta o derece başarılı olacaktır. Ülkemizde halen faaliyette olan 330 aile destek sayımızı 656'ya 47 sosyal dayanışma merkezi sayımızı 116'ya çıkarıyoruz. 1,2 milyar liralık kaynak ayırdık. 

 
 

"TTB BAŞKANI İÇİN YARGI DEVREDE"

TTB başkanıyla ilgili yargı harekete geçmiştir. Gerekirse yasal düzenlemeyle bu ismin değişmesini sağlayacağız. Böyle bir şahsın adı Türk’le başlayan kurumun başında olmasını milletimizin tüm fertlerini rahatsız ettiğine inanıyorum.

 

(Milliyet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

AtlasOnline

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği