Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aile kavramını anayasal zemine oturtmak istiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep'te 'Kadınlarla Büyük Türkiye' programında konuştu. Erdoğan buradaki konuşmasında önemli açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

 
 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Gaziray'ın açılışını yaptık. Gazirayla birlikte Gaziantep çok çok önemli bir esere sahip oldu. Iraklar artık yakın oldu. Gaziantep, Gaziray ile raylı sistemle çok önemli bir zenginliğe sahip oldu. Tuvasaş, Sakarya'da üretimi yapılan yerli vagon sanayinin önemli bir merkezi. Tuvasaş ile adım atılacak, Gaziantep bu eserinin vagonlarını yurtdışından değil Sakarya'dan temin etmiş olacak. 25 Aralık Panorama müzesi, açılışında bulunduğum bir müze. Anadolu'da bu tür müzelere pek rastlamıyoruz. Gerekse panorama, gerekse Zeugma müzesi, onun açılışını da bizzat yapmıştım. Zeugma ayrı bir zenginliğe sahip olan bir yer.

10 MİLYAR DOLAR İHRACAT SKALASI

 
 

Gaziantep'in başını çeken şu andaki Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Borsa Başkanı ile toplantı yaptık. 10 milyar doları bulan ihracat skalası ile hedefi yükseltmişler, daha büyük hedefleri var, ayda bir milyar dolar hedefini kendilerine vermiştik. Onlar da bunu kendilerine hedef olarak belirlediler. Yılda 12 milyar dolar ile Ankara'yı geçmiş durumda, daha da ileri konuma ulaşacak. Burası refahın sembolü haline gelmiş bir şehir konumunda. 2 üniversitesi ile sağa sola latifesini de yapıyor. Yıllardır mazlumlara ve mağdurlara kucak açan Gaziantep'in verdiği insanlık dersinin tarifi mümkün değildir. Kadın hareketi noktasında da Fatma Hanım da buradaki hanım kardeşlerimize örnek teşkil etmesi bakımından başarılı. Anayasadan yasalara kadar hukuki zeminde yaptığımız reformlarla kadınlarımızı güçlendirirken aslında ülkemizin potansiyelini de büyütüyoruz.

ANAYASA'DA AİLE DÜZENLEMESİ

Şu anda bizim aile konusunda bir adım atıyoruz. Yasal düzenleme muhalefetin önümüze geldiği dönemde biz yasal düzenlemeyi samimi bulmadığımız için bu işi anayasal düzenlemeye taşıyalım, olayı başörtüsü olayından çıkartarak bunun yanında aile konusunu da anayasal zemine oturtmak suretiyle ailede herhangi bir sıkıntıya fırsat vermeyecek şekilde aile kavramını buraya yerleştirelim. Muhalefet herhalde bundan endişe etmiş. Sayın Başkan aile kavramı ile ne demek istiyor? Burada endişe edilecek bir şey yok. Güçlü aile güçlü milletleri doğurur. Zayıf aile güçlü milleti zayıflatır. Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın. Teklifini vermeye hazırlandığımız son anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza ve insan fıtratına yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız. Bu konudaki çalışmaları arkadaşlarımız yürütüyor. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı da kadınlarımızla inşa edeceğiz.

 
 

(Posta)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

AtlasOnline

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği