Telefon
WhatsApp
CHP'de 'masa dağılır' krizi! Kılıçdaroğlu'ndan ilk talimat geldi

CHP ve İYİ Parti'nin başını çektiği 6 partinin bir araya gelmesi ile oluşan ittifakta gergin günler yaşanıyor. CHP'li Gürsel Tekin'in 'HDP'ye Bakanlık verilebilir' açıklamasının ardından bu kez de CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu sözleri tartışılıyor.

 
 

CHP'Lİ KUŞOĞLU: KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKILIRSA MASA DAĞILIR

2023 seçimlerine az bir süre kaldı ancak '6'lı masanın adayı kim olacak?' sorusu hala cevabını bulmadı. İsmi en çok öne çıkan ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bu iddiaları güçlendirecek bir açıklama da Kılıçdaroğlu'na en yakın isimlerden biri olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'ndan geldi. Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan Kuşoğlu 'CHP'nin kesin adayı Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Ana muhalefet partisi kendi genel başkanını aday çıkarmalı' dedi. Kuşoğlu, 'Meral Akşenir'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekleyip desteklemediği' sorusuna ise "Bence İYİ Parti Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyor ancak henüz karar vermedi." cevabını verdi.

 
 

Kuşoğlu'nun dikkat çeken bir açıklaması daha vardı. "Aday 6'lı masanın en büyük partisinden olmalı, çok normal, karşı çıkan yok. Karşı çıkarlarsa masa dağılır. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne anlama gelir, bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN TALİMAT!

CNN Muhabiri Melike Görür'ün edindiği bir bilgiye göre; CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin genel başkan yardımcıları ve milletvekillerine talimat verdi. Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve genel başkan yardımcılarından 6 genel başkanın konuşacağı konular konusunda bir değerlendirme yapmamalarını istedi. Yani partisinin görüşlerini parti sözcüsünün açıklayacağını söyledi. 2 Ekim'e az bir süre kaldı. Kılıçdaroğlu yeni yasama öncesi Milletvekillerini kampa alacak.

BİR AÇIKLAMA DA ÖZTRAK'TAN

Bu açıklamaların ardından CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'tan dikkat çeken bir yorum geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Öztrak, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, altılı masa ve onu meydana getiren partilerin Sayın Genel Başkanları dışında hiç kimsenin açıklama yapma yetkisi yoktur." ifadelerine yer verdi.

 
 

ÖZGÜR ÖZEL: KİŞİSEL DEĞERLENDİRME

Konuyla ilgili son açıklama CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den geldi. Bir gazetecinin, Kuşoğlu'nun yaptığı değerlendirmeyi anımsatması üzerine Özel şöyle konuştu:

"Sayın Bülent Kuşoğlu, Genel Başkanımızın hem bürokrasiden hem de siyasette çok uzun yıllar birlikte ve uyum içerisinde çalıştığı çok değer verdiğimiz bir yöneticimiz, MYK üyemiz. Kendisi bugün vermiş olduğu röportajda kendi düşüncelerini ve kendi görüşüne göre hem partimiz için hem de Türkiye için en doğru olacağını düşündüğü yöntemi söylemiş. Bu değerlendirmeleri yaparken de kişisel görüşlerini ifade etmiş. Bugün sabah bu röportajdan sonra Sayın Genel Başkanımızla görüştük, Sayın Genel Başkanımızın ifadesi şudur; partinin resmi görüşlerini genel başkan ve genel başkan adına parti sözcüsü ve grup başkanvekilleri söyleyebilir. Bizim ortak görüşümüz ve Genel Başkanımızın özel olarak üzerinde titizlikle durduğu husus Cumhurbaşkanı adayı millet masasının ortak mutabakatı ile belirlenecek, bir ortak aday olacak ve millet masasındaki liderler son sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bütün değerlendirmeler kişisel değerlendirmelerdir."(Milliyet)

 
 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği