Telefon
WhatsApp
Biden BM kürsüsünden Putin'e seslendi! 'Açıklamalar sorumsuzca'

ABD Başkanı Joe Biden Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu'nda konuştu: Biden'ın açıklamaları şöyle: Kimse Rusya'yı tehdit etmiyor. Ukrayna için orası hiçbir zaman gerçek bir devlet olmamıştır demişti. Ukrayna kültürünün merkezini hedef alıyorlar. Bu savaş Ukrayna'nın var olma hakkını ortadan kaldırmak içindir. Başka bir ülkenin toprağını işgal etmenin mazereti olamaz. Hiç şüphe etmeden doğrunun yanında olduk. Bir ülkenin toprağını güçle alamazsınız. Hepimiz bu kurumdaki herkes BM üyesi olarak çok net olmalıyız, kuvvetli olmalıyız. ABD savaşın bitmesini istiyor. Putin sorumsuzca açıklamalar yapmaya devam ediyor. Rusya'nın saldırganlığına karşı durmaya devam edeceğiz.

 
 

TAHIL KORİDORU AÇIKLAMASI

Rusya gıda krizinin suçunu yaptırımlara yıkmaya çalışıyor. Oysaki gıda krizinin sorumlusu onların Ukrayna'ya müdahalesi ve savaşıdır. Rusya'nın savaşı gıda güvensizliğini daha da kötüleştiriyor. Bu yüzden Karadeniz'de tahıl ihracatı mekanizmasını kuran BM'deki çalışmalar için minnettarım.

Biden "BM Güvenlik Konseyinin daimi üyesi Rusya, komşusunu işgal ederek egemen bir devleti haritadan silmek istedi." dedi.

Biden BM kürsüsünden Putine seslendi Açıklamalar sorumsuzca
 

 "ABD VE ÇİN ARASINDA AÇIK REKABET VAR"

Tayvan Boğazı'nda barış ve istikrar istiyoruz. ABD ve Çin arasında açık rekabet var. Biz çatışma aramıyoruz, soğuk savaş istemiyoruz. ABD özgür açık ve güvenli bir dünya istiyor. Ülkelerin kendine yetecek hale gelmesi için ortaklıklar yapıyoruz. Kendi başarımız diğer ülkeler de başarılı oldukça artacağını bildiğimiz için yapıyoruz. ABD terör tehditlerini yenmek için tahahütlerinden vazgeçmeyecek. 

 
 

Biden, Çin'in herhangi bir şeffaflık olmaksızın daha önce benzeri olmayan bir nükleer silahlanmaya gittiğini söyledi

"İRAN'IN CESUR KADINLARININ YANINDAYIZ"

İran sorumluluklarını yerine getirirse ABD olarak çözüme hazırız. Ama nükleer silaha ulaşmalarına izin vermeyeceğiz.İran’daki kadın haklarının tam olarak uygulanmasını istiyoruz. İran’ın cesur kadınlarının yanındayız.

İsrail ve Filistin halkları arasında barışı sürdürülebilir devamlılığı için çalışacağız. ABD'nin İsrail’in güvenliğine bağlılığı devam ediyor. Burada barış ve istikrar için iki devletli çözüme olan bağlılığımız devam etmektedir. Filistinlilerin iki devletli çözüme hakkı vardır. Her iki halkta eşit özgürlüklerin tadını çıkarması gerekmektedir.(Milliyet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği