Telefon
WhatsApp
Beşiktaş Belediyesi'nde 'rüşvet' operasyonu! 16 şüpheli gözaltına alındı

Beşiktaş Belediyesi'ne yönelik çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve yönetme suçlamasıyla soruşturma kapsamında 17 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile eski Başkan Yardımcı Hüseyin Avmi Sipahi ve mevcut Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı da şüpheliler arasında yer alırken, şu ana kadar 16 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

HAZİNEDAR FİRARİ OLARAK ARINIYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Yönetmek, Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olmak, İrtikap ve Rüşvet" suçlarını işlediği tespit edilen Beşiktaş Belediyesinin eski yönetimine operasyon başlatıldı.

Savcılık talimatıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, haksız mal edinme, çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve yönetme gibi suçlamalar nedeniyle başlatılan soruşturma çerçevesinde, Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar, eski Başkan Yardımcı Hüseyin Avmi Sipahi ve mevcut İlçe Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı’nın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

 

Beşiktaş Belediyesinde rüşvet operasyonu 16 şüpheli gözaltına alındı

 

(Murat Hazinedar)

Beledinin eski yönetimine ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde harekete geçen Mali Polis, İstanbul, Çanakkale, Ordu ve Ankara’da gerçekleştirilen operasyonda, şu ana kadar 16 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Eski Belediye Başkanı Hazinedar’ın firari olarak arandığı kaydedilirken, Savcılıkça yürütülen soruşturmanın, 2016’da başlatılan incelemelere dayanan müfettiş raporlarından çıkan sonuçlar doğrultusunda gerçekleştirildiği belirtildi.(Milliyet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği