Telefon
WhatsApp
Bakan Soylu: İmamoğlu beni 40 kere aradı, kayıtlar burada

İçişleri Bakanı Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi. Soylu ayrıca, 2022 yılında, farklı terör örgütlerine mensup 87'si sözde üst düzey 1220 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

2022 yılında 185 terör eylemi engellenmiştir ve bunların 18'i de canlı bomba eylemidir. 2022 yılı Türkiye için hakikaten huzur ve güven, büyüme ve gelişme yılı olmuştur.

Milletimiz bize güvensin. Bütün bunları gerçekleştirirken hakikaten çok önemli adımları sağladık. 2021 yılında Türkiye'de tek bir faili cinayet yoktur. 2022 yılında 2 tane hariç hepsinin faili bellidir. Hepsini bulup adalete teslim ediyoruz. Türkiye bu konularda bütün teknolojik imkanını kullanan, insan yapısı iyi yetiştiren, milletinin 24 saat emin olduğu hızla beraber bütün dünyayaya örnek adım atmaktadır.(Posta)

KAÇAK GÖÇLE MÜCADELE

Kaçak göçle mücadelede 2022 yılında toplam 285 bin 27 düzensiz göçmen ve 8 bin 980 organizatör yakalanmıştır. Göçmen kaçakçılığında ceza sınırı 3 yıldan 5 yıla çıktı. Ülkesine gönüllü geri dönen Suriyeli sayısı 539 bin 332'dir.
Çok zor bir coğrafyadayız. Ciddi risklerle karşı karşıyayız bu da doğru. Hemen yanımızda otoritesini kaybetmiş devlet var. Buna rağmen Türkiye'ye güvende tutmak büyük bir başarıdır. Türkiye yatırımlarında rekorlar kırmıştır. 2022 yılı Türkiye için huzur ve güven yılı olmuştur. Milletimiz bize güvensin.

 
 

İBB'DE TERÖR İNCELEMESİ

Selpak var mı arkadaşlar terimi sileceğim. Atalarımız bazı meseleleri çok uzun tutmamak için güzel laflar söylemişler. 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır.' Ben bu arkadaşın niçin benimle görüştüğünün saklanması gerektiğini bilmiyorum. Birçok belediye başkanı benimle görüşür. İnsani açıdan da görüşmemiz olabilir. Önce ben görüşmedim deyip sonra 1 ya da 2 demesi... İBB Başkanı yalan kodu içine girmiş doğrudan uzaklaşmış. Ben İçişleri Bakanıyım beni arayanların tüm kayıtları vardır.

Telefon edip, 'CHP Genel Merkezi beni sıkıştırıyor ve beni onlara ezdirmeyin.' Bazı cep telefonlarında kayıt alınıyor ben bunu yapmam, doğru da değildir. Bugüne kadar 40 arama gerçekleştirme yapılmış. 20 tanesinde görüşme yapılmış. Bunların kayıtları var. 29 tanesini karşı taraf, 11'ini ben aramışım. Peki niye yalan söyleme gereği duyuyorsunuz. 2 kere de yüz yüze görüşülmüş. Biri Adalar konusu, elektrikli araç konusu. İkincisi ise, onların tarihleri de var 2 Mart'ta afet il toplantısı oldu. Kısa bir görüşmede yüz yüze orada gerçekleştirdik. Bu olur bunlar normaldir. Bunu yalandır demek normal olan bu değildir.Ben cevabını veriyorum.

 
 

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Soruşturma yürüyor. Buradaki soruşturmanın selameti açısından söyleyeceklerim bu kadardır. Sorumluları bulup adalete teslim edeceğiz. Sosyal medya tezviratlarına itibar etmeyin.

İBB'YE SORUŞTURMA

15 Temmuz sonrası FETÖ dahil kamudan DHKPC dahil terörle iltisaklı atıldı mı. Atıldı. Ben kafama göre seni buldum böyle bir mantık yok. Komisyonlar oluştu. Komisyon dedi ki biz bunları terörle iltisaklı gördük.

Selpakla beraber yüzlerini siler dururlar. Yalan adamı terletir. 

Geçen sene Özgür Özel'in sorduğu soru üzerine, dedik ki terörle iltisaklı gözüküyor. Müfettiş görevlendirdik, müfettiş işin 11 ayda bitirdi. Dosyayı tanzim ettiler. Yargıya gönderdiler. Bundan sonrası yargının işi. Senin de teftiş kurulun var. İncelemeni yaparsın. Yaptığı açıklamalarından hiçbirinde ben terör örgütüyle iltisaklıları almadım demiyor. Aldım ama sorun bakalım niye aldım diyor.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği