Telefon
WhatsApp
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten terörle mücadele mesajı: Türkiye'yi uyarmak ahlaksızlıktır

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.. Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle: Kuşkusuz hepimiz hayatımıza dokunmuş bir öğretmen ile belli yerlerdeyiz. Dünya ile ilişkimizi onlar şekillendiriyorlar.

 
 

DÜZCE DEPREMİ

Düzce depreminden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaralılar taburcu oluyor, can kaybı yok. İlk andan beri bakanlarımız orada bulunuyor. AFAD, Kızılay büyük bir gayret ile çalışmalarını sürdürüyor. Devlet ilk andan itibaren orada. Herhangi bir eksiğimiz yok. Güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri de aldılar. Bakan arkadaşlarımız halen oradalar. Bölgedeki hasarlı yapılara girilmemesi çok büyük önem taşıyor. Bu konuda vatandaşların resmi makanların açıklamalarına dikkat etmesi önemlidir.

DİYARBAKIR ANNELERİ

İnsan hakları örgütlerinin Diyarbakır annelerine ilgi göstermemesini not ettik. Müthiş bir çifte standart var, söz konusu PKK terör örgütü olunca vahşi suskunkunluk maalesef devreye giriyor.

 
 

İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ TERÖR SALDIRISI

İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırı sonrasında, hızlı çalışma ile fail ve bağlantılar ortaya çıkarıldı. Bu Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Onlarca eylemi güvenlik güçlerimiz önlüyorlar. Kökünden kurutuyorlar. Dünyanın bir gerçeği bu, bu terör eylemleri bazen engellenemiyor. Güvenlik güçlerimiz hızla tedbir aldı. Türkiye'nin terörle mücadele kapasitesi bir kez daha gösterildi. Sonrasında pek çok arkadaşımız İstiklal Caddesi'ne gitti. Esnafımızla birlikte oldular. En büyük teşekkürümüz, İstiklal Caddesi sakini ve esnafınadır. O kadar güçlü şekilde birlik mesajı verdiler ki İstiklal Caddesi'nin adının neden İstiklal olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Beni en çok etkileyen esnafın duruşu oldu. Aynı zamanda orada Adana'dan, Kars'tan, Tekirdağ'dan gelmiş vatandaşlarımızı gördüm. Bir kısmı gerçekten 'ülkemizi teröre teslim etmeyeceğiz' duygusu ile gelmişlerdi.

Bu saldırı sonrası bazı çevreler yapılan operasyonları 'orantılı olmayan' şekilde değerlendirdi. İstiklal Caddesi'ndeki bu hain saldırı sonrası bize orantılılıktan bahsetmeleri ya da siviller konusundaki hassasiyetleri başlı başına yalandır. TSK sivillerin korunması konusunda dünyanın en başında gelir. DEAŞ'a cevap verdiğimizde orantılılıktan bahsetmeyenler, konu PKK olunca bunu neden gündeme getiriyor? Türkiye bir hukuk devleti olarak uluslararası hukuka saygılı olarak bunları yürütüyor. Önce Türkiye'nin kendini savunma hakkından bahsedeceksiniz. Türkiye'nin savunma hakkını sonuna kadar destekliyoruz diyeceksiniz. O zaman bunları söyleyebilirsiniz. Terör örgütünün perspektifi ile Türkiye'ye uyarıda bulunmak ahlaksızlıktır. Bizim 1 yıl içinde karşı karşıya kaldığımız terör eylemleri ile karşı karşıya kalanların sınırlarını nasıl kapattıklarını, hukuku nasıl zorladıklarını da biliyoruz. Bu siyasi ahlaksızlıktan herkesin uzak durması gerekiyor.

 
 

KARKAMIŞ'A ROKETLİ SALDIRI

Bir terör var, bir de terör siyaseti var. Maskeli operasyonları yaptığımız için Karkamış'a havan ve roket atılıyormuş. Burada suçlanması gereken bunları atan terör örgütüdür. Buna dönük bir duruş geliştireceğine, bizim askeri operasyonlarımızın bu neticeyi doğurduğunu söylüyorlar. Tutturmuşlar bu bir savaş politikasıdır. Savaş iki ülke arasında olur. Savaş demek terör örgütü ile Türkiye'yi eşit göstermektir. Savaş politikası terimini kullanan kim varsa terör örgütünün sözcülüğünü yapıyordur. Terörle mücadele operasyonları dursun diyenlere, son yaşananlar Türkiye'nin ne kadar haklı ve meşru olduğunu bir kez daha göstermiştir. Daha güçlenerek devam edecektir.

 
 

DIŞ POLİTİKADAKİ GELİŞMELER

KKTC'nin Türk Devleti Teşkilatına gözlemci olarak kabul edilmesi son derece önemlidir. Buna karşı yapılan açıklamaları tamamen reddetiğimizi ifade etmek isterim. Bedeli ne olursa olsun bu adada iki eşit toplum var. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti egemen bir devletdir. Bu en haklı davalardan bir tanesidir. Türkiye desteğini her zaman sürdürmeye devam edecektir. Gelinen nokta devletimiz için bir başarıdır, KKTC için bir başarıdır. Büyük bir diplomatik enerji harcayan Sayın Cumhurbaşkanımızın imza attığı bir başarıdır.

Tahıl koridorunun bir daha uzatılması, Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri sayesinde oldu. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu dirayetli siyasetin ne kadar kilit bir rol oynadığını göstermektedir. 

 
 

Devletler arasında sorunlar ilelebet yaşamıyor. O zaman diplomasi diye bir şeye ihtiyaç kalmazdı dış politikada. Hiçbir devlet hiçbir devletle tamamen sorunsuz bir ilişki de yaşamıyor. Cumhurbaşkanımızın devletimizin başı olarak attığı bu adımlar dünya barışı, bölge menfaatleri için son derece kıymetlidir. Bu ülkemiz ve bölgemiz için iyi sonuçlar doğuracaktır.

YUSUFELİ BARAJI

Yusufeli Barajı'nın üretim kapasitesi muazzam bir şey. Emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Türkiye yüzyılı'nın büyük eserlerini açmaya devam ediyoruz. İlgi gösteren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye bütün ülkeler tarafından tebrik edildi. Yaptığımız temaslarda her alanda Türkiye kilit ve anahtar bir ülkedir.

SORU-CEVAP

(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) Atılan adımlar yasal olarak garanti altına alınmalı. Söz verip tutmayan çok müttefik gördük. Arkadaşlarımız ikili ve heyetlerarası görüşmelerde bu konudaki ilerlemeleri konuşuyorlar. Türkiye kendi perspektifi açısından yeterli bulduğunda bu ülkelerin NATO üyeliğine evet diyecektir. Biz zaten NATO'nun genişlemesini destekliyoruz. Bunu anlamlı buluyoruz. Yunanistan terör örgütlerini fiilen destekleyen bir ülke durumunda. Suriye'de hangi müttefikimizin eğitim verdiğini biliyoruz. Bundan sonra bu ilkesizliklere müsaade etmek istemiyoruz.

(Beyaz Saray ve Pentagon açıklamaları) Beyaz Saray açıklaması daha doğru bir açıklama. Türkiye'nin kendini savunma hakkı var. Operasyonlar noktasal operasyonlardır. Pentagon'un açıklamasına ise, siz bu terör örgütlerine bu kadar yakın ne yapıyorsunuz? Siz müttefikiniz Türkiye'ye yapılan saldırıları neden seyrediyorsunuz. Kendi çelişkilerini ifade ediyorlar. Bu kadar yakın olduğunu yerde Karkamış'a roket atılıyor, bizim öğretmenimiz şehit oluyor. Bunu neden engellemiyorsunuz? Bu bir itiraftır. Böylesine ilkesiz çifte standart açıklamalar olabilir mi? Kim ne derse desin, bizi tehdit eden terör örgütü gördüğümüz zaman vururuz. Biz buna göz yumamayız. Sınırımızın yanında yaklaşmış sözde karargah kurmuş. Bunu vuracağız. Karşımıza kim çıkarsa çıksın, kim ne derse desin. Egemen bir ülke olarak Türkiye'nin egemenlik haklarına saygı duymak gerekir. 

(Baroların harekat açıklaması) Barolar hukuk kurumlarıdır. Yıllardır anayasal düzeni tehdit edenler bu terör örgütleri. Hukuku çok iyi bilmesi gereken barolar, çıkıyorlar bir açıklamna yapıyorlar. Askeri operasyonlara savaş politikası diyip barışa çağırıyorlar. Barış ne terör örgütü ve kendini savunan Türkiye'yi eşit görmektir. Böyle bir şey olabilir mi? En hassas olması gerekenler hukuk kurumlarıdır. Adında baro olanların terör örgütlerinin lliteratürünü kullanarak böyle açıklamalar yapması son derece vahimdir. Türkiye'ye söylediklerinin 10'da birini terör örgütüne söylüyorlar mı? Mutfakta biri mi var? Evet mutfakta biri bunu da herkes biliyor.

(CHP'nin açıklayacağı vizyon belgesi) Sayın Kılıçdaroğlu'nun gerçek bir vizyon belgesi açıklamasını gerçekten arzu ederiz. Dünyanın değişimi ile birlikte önümüze gelen yeni meydan okumalar var. Siyaset, toplumun taleplerinin siyasi düzeyde temsil edilmesi anlamına gelir. CHP yıllarca Devleti dar bir kadro içinde tanımladı. O devlet anlayışını da toplum karşıtı bir yerde konumlandırdı. Biz siyaset üretiyoruz, eser siyaseti yapıyoruz. Onlar bunu engellemeye çalışıyorlar. Togg gibi büyük projeler hakkında yaptıkların açıklamaları görüyoruz. Yine Azerbaycanlı kardeşlerimize verdiğimiz desteğe karşı kullandıkları dili gördük. Keşke bunları yapmasalar ve bir vizyonda devam etsek. Karşımıza bir vizyon çıkarsa, rekabet etmek için sabırsızlanırız. Biz kendimize güveniyoruz.

(Yunanistan'ın Mısır ziyareti) Yunanistan Dışişleri Bakanı'nın son düştüğü durumu izah edelim. Dış politika tarihinde böyle zavallı bir duruma çok az düşüldüğünü tahmin ediyorum. Uçaktan ineceken Libya Dışişleri Bakanı'nın orada olduğunu görünce havalanında uçaktan inmedi. Çocukça bir tavırla uçağın kapısını kapattı, havalandı. Tekrar Libya Bingazi tarafına inmek için izin istedi, Libya hükümeti iniş izni vermedi. Sonra Malta'ya gitti. Böyle bir dışişleri bakanı olabilir mi? Ne kadar zavallıca bir durum. Kendi aramızda bir espri yapmıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız Mısır  Cumhurbaşkanı ile el sıkışınca, yarın demiştik Dendias oraya gider.' Hakikaten de öyle oldu. Bu bir devlet değil, çadır dış politikası. Siz kimin peşinden giderseniz gidin, kimsenin faydası olmaz. Birkaç açıklama yaparlar. Onların zor zamanlarında; ekonomik kriz yaşadılar, Türkiye bunu istismar etmedi. Türkiye alehine yaptıkları faaliyetlerin hiçbirini unutmayacağız. Öyle adımlar atacağız ki Dendias ve Miçotakis havada dolaşmaktan aşağı inemeyecekler bizim adımlarımızı takip etmek için.

"SEÇİM GÜNÜ SINAV OLMAYACAK"

(YKS tarihi)  Prensip olarak seçim takvimiyle sınav takvimi üst üste gelmez. Öğrencilerimizin hiçbir sınavını seçim takvimine denk getirmeyiz. Bununla ilgili ÖSYM bir çalışma yapıyor, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşır.

 

(Milliyet)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

araç kiralama

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği